TMLGB militanlarından Yenibosna’da bombalı pankart

29 Mar 2018

Elimize E-posta aracılığı ile ulaşan habere göre, TKP/ML’ye (Türkiye Komünist Partisi/Marksist Leninist) bağlı TMLGB (Türkiye Marksist Leninist Gençlik Birliği) militanları, Yenibosna‘da 12 Mart Gazi- 15 Mart 1 Mayıs mahallelerinde gerçekleştirilen kontra saldırılarının 23.yılında ölümsüzleşenleri anma vesilesiyle, bombalı pankart astığını belirtti.

Elimizde ulaşan açıklamanın devamını, haber gereği taşıdığından dolayı olduğu gibi paylaşıyoruz.

” TKP/ML‘ ye bağlı TMLGB militanları olarak faşizmin olduğu her alanda pasifizmi mahkum edip faşizme karşı direnecek, yitirdiklerimizin hesabını soracağız.

Bizler komsomol militanları olarak geçmişten bugüne katliamların, yitirdiğimiz her yoldaşımızın hesabını sorduk ve sormaya da devam edeceğiz, halk gençliğinin öfkesini komsomol saflarında militanca püskürtüp, militanca bir gençlikle baskıları yıkacağız.
 
Faşizm katliamlarına hız kesmeden devam ediyor, geçmişten bugüne Gazi Mahallesi‘nde kontgerillalarıyla, 1 Mayıs Mahallesi‘nde panzerleriyle, bugün ise Efrin‘de ÖSO çeteleriyle sivillere saldırıyor.
Bu savaş Varlık-Yokluk savaşıdır, faşizm Yok etmek için tüm teknolojileriyle kadın, çocuk, sivil demeden geçmişten beri bir savaş içindedir ve bugün de geçmişte de olduğu gibi yine bir direniş karşısında kaybedecektir. 
Bizler ise Var olmak için direnecek, savaşacak ve faşizmin olduğu her alanda faşizmin korkusu olmaya devam edeceğiz.
Tüm halk gençliğini partimiz TKP/ML saflarında örgütlenmeye, gençlik örgütümüz TMLGB saflarında militanlaşmaya ve halk ordumuz TİKKO saflarında savaşmaya çağırıyoruz.
Gazi ve Gecekondu şehitleri Ölümsüzdür!
Katliamların Hesabını Sorduk, Soracağız!
Savaş, Öğren, İlerle Gücümüz TMLGB
YAŞASIN PARTİMİZ TKP/ML, HALK ORDUMUZ TİKKO VE GENÇLİK ÖRGÜTÜMÜZ TMLGB! 
TKP/ML – TMLGB “
benzer haberler