HDP Gençlik Eş Sözcüsü Serhat Aktemur, kaçırılarak “Seni bir daha burada görürsek kafana sıkarız” diye tehdit edildi

19 Eyl 2020

Faşizmin devrimci demokrat ve yurtsever kesimlerin örgütlü güçlerine dönük gözaltı, tutuklama saldırıları sürerken uzunca bir dönemdir HDP Gençlik Meclisi’nde örgütlenen gençlere sistematik hale getirdiği kaçırma, ajanlık dayatması ve tehditler söz konusudur. Yaklaşık bir aydır devam eden kaçırılma ve ajanlık dayatması geçtiğimiz günlerde  Diyarbakır’da yaşandı. HDP MYK Üyesi ve Gençlik Eş Sözcüsü Serhat Aktemur, üzerinde MİT yazılı kart gösteren 3 kişi tarafından kaçırıldığını ve “Seni bir daha burada görürsek kafana sıkarız” diye tehdit edildiğini söyledi.

HDP MYK Üyesi ve HDP Gençlik Meclisi Eş Sözcüsü Serhat Aktumur, Kayapınar İlçesi Kantar Kavşağı’nda önü 3 kişi tarafından kesilerek kaçırıldı. Milli İstihbarat Timi (MİT) yazılı kimliği gösteren kişiler, burada kendisine “sohbet” adı altında konuşma teklifinde bulunduğunu söyleyen Aktemur, bunu reddetmesi üzerine darp edilerek, zorla bir araca bindirildiğini belirtti. Başından geçenleri aktaran Aktemur, kaçırıldığı araçta şiddete maruz kaldığını ifade etti. Bağlar ilçesinde bulunun Ninova AVM önünde bir kişi daha arabaya bindiğini anlatan Aktemur, araçta kaçmak istediğini ancak başaramadığını söyledi.

“Bir daha seni burada görürsek kafana sıkarız”

Silvan yolu üzerinde bulunan Kent Orman da gözü kapalı bir şekilde araçtan indirildiğini vurgulayan Aktemur, burada isminin “komiser Nihat” olduğunu öğrendiği kişi tarafından İHD’ye gitmeme ve basına demeç vermeme yönünde uyarıldığını kaydetti. Aktemur, “Bir daha seni burada görürsek kafana sıkarız” diye tehdit edildikten sonra kent ormanında bırakıldığını dile getirdi. Aktemur, daha sonra kendisini arayan aynı kişiler, yarın emniyete gelip “Nihat komiseri” görmesini istediklerini belirtti.

benzer haberler