Marmara Üniversitesi’nde taşınma sorunları bitmiyor: Tadilat halindeki sınıflarda dersler işlenmiyor!

25 Eyl 2019

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İletişim Fakültesi’nin Göztepe Kampüsü’ne taşınmasının ardından sınıflardaki tadilat nedeniyle dersler işlenmiyor. Rektörlüğün ardı arkası gelmeyen taşınma kararlarına ise öğrenciler tepkili.

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İletişim Fakültesi‘nin yeni eğitim döneminde eski yerleşkelerinden Göztepe Kampüsüne taşındı. Fakültelerinden edilerek, Göztepe yerleşkesine giden öğrencileri ise inşaat karşıladı. 23 Eylül sabahı üniversiteye giden öğrenciler inşaat halinde, yapımı devam eden binalarla karşılaştılar.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne 2015 yılında kaydolan bir öğrenci, 4 yıl içerisinde 3 fakülte değiştirdiğini söyledi. Yapımı hala bitmemiş olmasına rağmen fakültelerinin değiştirilmesine tepkili olan öğrenciler, derslerinin sıklıkla iptal edildiğini belirtti.

GÜRÜLTÜ EŞLİĞİNDE DERS

Yapımı devam eden binalarda belirli birkaç derslikte eğitim görmeye çalışan öğrenciler,  iş makinelerinin gürültüsü ve tozları eşliğinde ders işlediler.

“TAŞINAMAYAN FAKÜLTE!”

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi, uzun yıllardır fakültenin taşınmasına dair planlar sonrası Nişantaşı yerleşkesinden, Bahçelievler’e taşındı. 2019 eğitiminin yılının başlangıcında ise üniversitenin tekrardan taşınacağını belirten rektörlük, dönem başlangıcının Göztepe yerleşkesinde olacağını belirtti.

Eğitim öğretim yılının açılmasıyla birlikte Göztepe yerleşkesine geçen öğrencilerin, rektörlüğün bu tutarsızlığından kaynaklı Göztepe’de yapımı tamamlanmayan binalar karşısında tepkili.

NE OLMUŞTU?

Geçen sene Nişantaşı Kampüsü’nde öğrenim gören iletişim fakültesi öğrencileri kampüslerinin TOKİ’ye verilmesiyle birlikte Bahçelievler kampüsüne taşınmışlardı. Bu yerleşkenin de TURGEV’e verilmesi sonucunda İletişim Fakültesi Göztepe Kampüsüne’ne taşındı.

Hukuk Fakültesi’nin ise uzun bir suredir taşınma gündemi sürüyordu. Bina, Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne devredildiğinde kimi kısımları restorasyona alınmış, geçen sene inşaat hali öğrencilerin öğrenim gördüğü binaya kadar ilerlemişti.

benzer haberler