Örgütlenme çağrılarımız Kadıköy’de sürüyor: “Gençler geleceğin sahibidir”

16 Kas 2020

İSTANBUL- Geleceksizliğe karşı başlattığımız örgütlenme çalışmaları tüm hızıyla sürerken, kampanya kapsamında ajitasyon/propaganda çalışmalarımızla Kadıköy’deydik. Çalışmalarda yüzlerce afişin yanı sıra sticker ve pankartlarla da yaygın ve görünür çağrılar yapıldı.

Çalışma boyunca kitle ile yapılan sohbetlerde gençliğin son yıllarda giderek geleceksizleştirildiği, işsizliğin gençlerde daha çok yaygınlaştığı ifade edilirken, gençlerin umut olduğu ve örgütlenme çağrılarının yerinde olduğu söylendi. “Gençler gelecek günlerin asıl sahipleri, baştakiler sizi giderek umutsuzluğa itiyor ama umudumuz sizsiniz” denilerek çalışmaların destekçisi oldukları vurgulandı. Çalışma boyunca yine esnaf tarafından esprili bir şekilde “siz böyle çalışırsanız başımızdakiler nasıl rahat sömürecek” ifadeleri kullanılarak mücadele etmenin önemi vurgulandı.

Rıhtım, Yeldeğirmeni, Söğütlüçeşme, Bahariye, Caferağa, Halitağa, Ayrılıkçeşmesi ve Moda bölgelerinde yapılan çalışmalarla örgütlenme çağrılarını yineledik. Kitle ile yapılan sohbetlerde de bir kez daha iyi anlıyoruz ki isyanımızı ve tepkimizi örgütlü güce dönüştürdüğümüz oranda yarını kazanabiliriz. Yarını kazanmak için mücadeleye, YDG saflarında örgütlenmeye!

benzer haberler