Munzur Üniversitesi’nde öğrenci olan bir kadın cinsel saldırıya uğradı

17 Kas 2019

DERSİM- Munzur Üniversitesi’nde öğrencilerin yaşadığı cinsel saldırılara bir yenisi daha eklendi.

Munzur Üniversitesi’nde öğrenci olan bir kadın, Cemil Can isimli şahısın saldırısına uğradı. Kadının şikayeti üzerine gözaltına alınan şahıs mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

SALDIRGAN SERBEST BIRAKILDI

Geçtiğimiz tarihlerde, Cemil Can, aynı zamanda eşinin arkadaşı olan kadının çeşitli bahanelerle kandırarak bir eve götürdü ve cinsel saldırı girişiminde bulundu. Arkadaşlarına ve polise haber veren kadın, elbiseleri yırtık ve yalın ayak bir şekilde evden kaçmayı başardı. Baygın bir halde polislere ulaşan kadının şikayeti üzerine Cemil Can gözaltına alındı. Emniyet’te ifadesini kadın polislere vermek isteyen kadının talebi dikkate alınmadı ve polisler kısa bir ifadenin ardından kadını evine yolladı. Bir sonraki gün mahkemeye çıkarılan Cemil Can isimli şahıs adli kontrol talebiyle serbest bırakıldı.

Yaşadıklarını Yeni Demokrasi gazetesine aktaran üniversite öğrencisi davanın peşini bırakmayacağını belirtirken, Dersim’deki kadın kurumları da saldırganın ceza alması için mücadele etmeye hazırlanıyor.

benzer haberler