“Tecavüzcü Profesör Tutuklansın!” diyen YDG’li öğrenciye soruşturma

20 Şub 2020

11 Aralık 2019’da Ankara Adliyesi’nde görülecek olan tecavüzcü profesör Hasan Bilgi’nin davası öncesi Ankara Kadın Platformu çağrısıyla yapılmak istenen basın açıklamasına polis saldırmış 4 kişi gözaltına alınmıştı.

Ankara Emniyeti gözaltına almamakla yetinmeyip aralarında bir YDG okurunun da bulunduğu 2 Ankara Üniversitesi öğrencisine soruşturma açılması talebiyle Ankara Üniversitesi rektörlüğüne talimat gönderdiği öğrenildi. Ankara Emniyeti talimatı üzerine okul tarafından öğrencilere soruşturma açılmış ve savunmaları istenmiştir.

Hakkında soruşturma açılan YDG’li kadın öğrenci, “Ankara Emniyetinin talimatıyla bizlere soruşturma açan Ankara Üniversitesi yönetimi bir kez daha öğrenci düşmanlığını göstermiş oldu. Son dönem de kampüslerde faşist çetelerle iş birliği içerisinde öğrencilere saldıran, soruşturmalar açan Ankara Üniversitesi’nin daha önce de yaptığı gibi yine tecavüzcüyü koruması şaşırtmadı. Faşist saldırılar, soruşturmalar , baskılar bizi yıldıramaz! Okullarımızı ve yaşam alanlarımızı savunmaya devam edeceğiz!” ifadelerini kullandı.

benzer haberler