Gençlik Örgütleri Kadıköy’den seslendi: Tüm kayyumlar gidene kadar mücadelemiz sürecek

17 Tem 2021

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi’ne atanan ve yine gece yarısı habersiz şekilde görevden alınan Bulu ile ilgili gençlik örgütleri Kadıköy’de eylem yaptı. Eylemde “Taleplerimiz karşılanana kadar, tüm kayyumlar gidene kadar mücadelemiz sürecek” denildi .

Kadıköy’deki eylemde Gençlik Örgütleri adına yapılan konuşmada, “Melih Bulu geldiği gibi gitmiyor. Bir gece yarısı atandı ama gençliğin 6 aylık direnişine, Boğaziçi’nin 6 aylık direnişine tosladı. Biz buradayız, bite bite Melih Bulu bitti” denildi.

“İstifa yok tek başına. Ya tüm kayyumlar, ya tüm kayyumlar” sloganları atan öğrenciler, üniversiteler ve belediyelerdeki tüm kayyumların gideceğine vurgu yaptı.

Yapılan açıklamada, “İlk günden itibaren direnişimizin kayyum düzeniyle ilgili olduğunu tekrar tekrar söylüyoruz. Demokratik taleplerimizin hepsi gerçekleşene kadar mücadelemize daha kararlı şekilde devam edeceğiz. Bunun bir kazanım olmadığını tekrarlayıp, asıl amacımızın tüm kayyumları göndermek olduğunu söylemek için buluştuk. Kayyumlar gidecek, biz kalacağız” denildi. Eyleme aralarında Yeni Demokrat Gençlik’in de bulunduğu birçok gençlik örgütü katılım gösterdi.

benzer haberler