TMLGB militanlarından Rojava şehitleri için pankart: “Demhat Günebakan, Aynur Ada, İmran Fırtına ve Ceren Güneş Ölümsüzdür!”

14 Kas 2019

Elimize e-posta yoluyla ulaşan habere göre TKP/ML’ye bağlı TMLGB (Türkiye Marksist Leninist Gençlik Birliği) militanları İstanbul’da gerçekleştirdikleri eylem ile işgal saldırısına karşı Rojava’da ölümsüzleşen 4 enternasyonalist devrimciyi andı.

“Demhat Günebakan, Aynur Ada, İmran Fırtına ve Ceren Güneş Ölümsüzdür!” şiarlı ve TKP/ML-TMLGB imzalı pankart ile devrimcileri anan militanlar “kavgaları kavgamızdır” diyerek “mücadelelerini sürdüreceğiz” dedi. Militanlar 4 enternasyonalist devrimcinin direniş mevzilerinde şehit düştüklerini vurgulayarak şöyle devam etti: “Kürt ulusunun dikili ağacına bile düşman olan faşist diktatörlüğün Rojava’ya dönük başladığı ve Kürt ulusunun kazanımlarına saldırı niteliği taşıyan işgale karşı siper yoldaşlarımız Demhat, İmran, Aynur ve Ceren destansı bir direniş ile yanıt olmuş ve şehit düşmüşlerdir. 4 siper yoldaşımız çeşitli tarihlerde devrimci gençlik mücadelesinin içerisinde yer almış barikatları tutuşturan ateşi Rojava topraklarına taşıyarak kavganın ileri mevzilerinde yer almışlardı. Komsomolcular olarak 4 enternasyonalistin mücadelesinin amfilerde, sıralarda ve barikatlarda yaşatacağımızın sözünü veriyor devrimci anıları önünde saygı ile eğiliyoruz!” ifadelerini kullanan militanlar sözlerini şöyle bitirdi: “Göze Altunöz, Yasin Aydın, Kerem Pehlivan ve Özge Aydın ölümsüzdür!, Kahrolsun faşist diktatörlüğün işgal saldırısı, Yaşasın işgale karşı Kürt ulusunun onurlu direnişi!”

benzer haberler