“İntihar değil cinayet” diyen gençlere polis saldırısı: 9 gözaltı

22 Şub 2020

İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema 4. sınıf öğrencisi Hakan Taşdemir’in intiharının ardından artan intiharlara dikkat çekmek için gençlik örgütlerinin yaptığı eyleme polis saldırdı, 9 genç gözaltına alındı.

İstanbul Üniversitesi’nde öğrenciyken intihar eden Sibel Ünli ve Hakan Taşdemir’i anmak ve intiharlara dikkat çekmek isteyen öğrencilere polis saldırdı. 9 genç darp edilerek gözaltına alındı.

“Kurtuluş Yok Tek Başına, Ya Hep Beraber Ya Hiçbirimiz” pankartı açan öğrenciler, “İntihar değil, bu bir cinayet” ve “Kriz sizin direniş bizim” sloganları eşliğinde Kadıköy Boğa Heykeli’nin bulunduğu alana yürümek istedi.

Yürüyüşün güzergahında bulunan Halitağa Caddesi’ni kapatan polis yürüyüşü engellemek istedi. Bunun üzerine bulundukları yerde intihar eden arkadaşlarının ölümüne neden olanın kapitalizm olduğunu teşhir eden gençler yürüyüşe devam etme kararlılığı gösterdi.

Sloganlar atarak barikatı zorlayan öğrencilere polis saldırdı, 9 öğrenci gözaltına alındı. Bugün öğleden sonra Anadolu Adliyesi’nde savcılığa çıkarıldıktan sonra serbest bırakıldılar.

benzer haberler