Mersin, İstanbul ve Dersim’de ‘Gelecek Biziz’ çalışmaları

16 Mar 2020

YDG’nin halk gençliğini kuşatan geleceksizlik saldırısına karşı başlattığı ‘Gelecek Biziz’ kampanyasının afiş ve sticker çalışmaları Dersim, İstanbul ve Mersin’de sürüyor.

İstanbul’da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ile Bakırköy, Beşiktaş, Maltepe, Kartal’da yapılan çalışmalar ile  geleceksizliğe karşı örgütlenme çağrıları yapıldı.

Dersim’de Munzur Üniversite’si ile merkez bölgesinde sticker çalışmaları gerçekleştiren YDG’liler Dersim’de özellikle öğrenci gençliğin yoğun bir saldırı ve baskı altında olduğunu belirterek bu saldırılara karşı cevabın örgütlü mücadele ile olması gerektiğinin altını çizdiler.

Mersin’de çarşı ve Mersin Üniversitesi bölgesinde afiş çalışmaları gerçekleştiren YDG’liler geleceğin örgütlü mücadele ile kazanılacağını belirterek: ”Gençlik sadece geleceğin değil bugünün de öznesi ve sahibidir. Hakim sınıflar tarafından dinamizmi köreltilen, sorgulamayan, araştırmayan, kendisini gerçekleştiremeyen gençlik, her türlü saldırı politikasına, sömürüye ve yönlendirmeye açık hale getirilmektedir. Politikadan, siyasetten uzak tutulan, topluma, kendisine, sorunlarına yabancılaştırılan, ucuz iş gücü olarak görülen, ırkçı-şoven politikalarla kuşatılan, yani geleceği egemenlere hibe edilen halk gençliği bu tabloyu tersine çevirecek, kudrete ve potansiyele sahiptir” diyerek bu potansiyeli ortaya çıkarmanın önemli olduğunu ifade ettiler.

 

benzer haberler