PGİ/MLM’den Efrin yürüyüşüne çağrı

09 Şub 2018

HABER MERKEZİ-  Partizan Gençlik İnisiyatifi/Marksist-Leninist-Maoist(PGİ/MLM) yaptığı açıklama ile Lozan’dan başlayıp Cenevre’de Birleşmiş Milletler önünde sonlanacak yürüyüşe çağrı yaptı. PGİ/MLM’nin açıklaması şu şekilde:

“İşgalci Faşist Diktatörlüğe Karşı Duralım, Efrîn Direnişini Sahiplenelim!

Faşist diktatörlüğün işgalci faşist saldırısı altında bulunan Efrîn’de, Kürt ulusunun direnişi 20’li günleri aştı. Bu süreçte faşist TC devleti, havadan ve karadan saldırılarıyla birlikte özellikle basın-yayın yoluyla da yalan dolu pespaye şovenist argümanlarla geniş halk yığınları arasında işgali meşrulaştırmak amaçlı çalışmalar yürüttü.

İşgalci faşist saldırıya karşı Avrupa’da da eylemlikler gün geçtikçe artıyor. Kobanê direnişi ruhuyla, Avrupa sokakları Efrîn direnişinin sloganlarıyla inliyor. Bu eylemliklerden bir tanesi de 79 kurumun çağrısıyla 12 Şubat’ta Lozan’dan başlayıp Cenevre’de bulunan Birleşmiş Milletler önünde sonlanacak olan büyük yürüyüş olacak.

PGİ/MLM olarak, “ulusların kendi kaderlerini tayin hakkı”nı ilkesel olarak savunarak, işgalci faşist diktatörlükle uzlaşmayan çizgiyi sahiplenerek bu yürüyüşte yerimizi alacağız. Tüm Türkiyeli, ilhak edilmiş dört parça Kürdistanlı göçmen gençliği ve Avrupalı yerli gençliği, yürüyüşe katılmaya; faşist TC devletinin Kürt ulusuna yönelik her türlü saldırısına karşı set olmaya, Efrîn’in sesine ses katmaya çağırıyoruz!

Biji Berxwedana Efrîn’e!

Kahrolsun Faşizm!

Yaşasın Ulusların Kendi Kaderlerini Tayin Hakkı!

Partizan Gençlik İnisiyatifi/Marksist Leninist Maoist (PGİ/MLM)”

benzer haberler