YDG’lilerden TARİŞ işçilerine ziyaret ve kuşlama çalışması

11 Kas 2018

İzmir Çiğli Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan TARİŞ fabrikasında Gıda-İş sendikasına üye oldukları için işten atılan 7 işçi ile birlikte direnişe geçen işçilere polis saldırmış ve 100’e yakın işçi gözaltına alınmıştı.

Çiğli Organize Sanayi Bölgesi’nde TARİŞ zeytinyağı fabrikası önünde oturma eylemine başlayan işçiler  YDG’liler tarafından ziyaret edildi. Sendikaya üye oldukları ve sendikal haklar talep ettikleri için işten atılan TARİŞ işçileri talepleri kabul edilene ve fabrika yönetimi sendikayla görüşene kadar fabrika önünde direnişe devam edeceklerini dile getirdiler.

İşçiler, fabrika yönetimi tarafından fabrikada çalışan işçilerin tehdit edildiğini ve içeride sivil polisler tarafından baskı gördüklerini aktardılar. İşçiler tüm kamuoyuna dayanışma çağrısında bulunurken ve YDG’liler bu haklı talepleri desteklediklerini ve direnişi sahiplendiklerini belirttiler.

Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve metro çıkışlarında kuşlama çalışması gerçekleştiren YDG’liler gerici şovenist saldırganlığa ve faşist ablukalara karşı örgütlenme çağrısı yaparak TARİŞ işçileriyle dayanışmayı sürdürecekleri ifade ettiler.

benzer haberler